تماس با ما

پرسشهای متداول

کاربرد شمارههای حروفی

سیمکارتهای موجود

صفحه اصلی

 

 

حراج فون واژه " شیاطین سرخ " در انگلستان به مبلغ یک میلیون پوند

 

شماره تلفن همراه منطبق با عبارت RedDevils در انگلستان با قیمت پایه یک میلیون پوند در معرض حراج گذاشته شده است. این عبارت که لقب تیم فوتبال منچستر یونایتد انگلستان میباشد به معنی «شیاطین سرخ» است.

شماره تلفنهای حروفی (فون واژه یا Phoneword) که بیش از سی سال است در آمریکا رایج هستند چند سال است که در کشورهای اروپایی نیز رواج یافتهاند. پس از استانداردسازی حروف تلفن مندرج بر روی دکمههای شمارهگیر تلفن در اروپا در سال 2000 میلادی، شرکتهای اروپایی به تبع شرکتهای آمریکایی و استرالیایی به خرید این گونه شمارهها روی آوردند.

این شمارهها در استرالیا، ترکیه، و امارات نیز رواج زیادی دارند. در امارات عربی متحده، پلاکهای اتومبیل حروفی نیز گاهی با قیمتهای نجومی خرید و فروش میشوند.

در ایران نیز اخیرا شرکت مخابرات استان تهران شماره تلفنهای ثابت مطابق با حروف را با شعار «نام شما، شماره تلفن شماست» عرضه میکند. فون واژههای ایرانی با طول چهار، پنج، و هشت رقم قابل واگذاری هستند (مانند 021-Sony، 021-Sanyo، و 021-Catering)، حال آنکه مثلا در آمریکا محدودیت هفت رقم برای هر شماره وجود دارد، به طوری که شرکت سونی در آمریکا در تبلیغات بازرگانی خود، شماره تلفن خود را به صورت 1-800-Sony123 و شرکت اپل شماره تلفن خود را به صورت 1-800-MyApple اعلام میکند.

شرکت همراه اول نیز شمارههای همراه حروفی را در سایت اینترنتی خود تحت عنوان «شماره ترکیبی» معرفی کرده است.

 

منبع متن انگلیسی: http://www.phonewords.uk.com/

منبع متن فارسی: www.rond.ir

 
 
 
 
 
کاربرد شمارههای حروفی در ایران و جهان
 
کاربرد شمارههای حروفی در تبلیغات تلویزیونی و محیطی
 
پرسشهای متداول

 

 

 

 

چگونه با گوشیهای کیبوردی شمارههای حروفی را بگیریم