تماس با ما

پرسشهای متداول

کاربرد شمارههای حروفی

سیمکارتهای موجود

صفحه اصلی

 

 

سامسونگ گلکسی شمارههای حروفی را میشناسد!

صفحه شمارهگیر گوشیهای سامسونگ گلکسی، صفحه استانداردی است که روی همه گوشیهای معمولی وجود دارد (به صورت مجازی) و شمارهگیری با آن به صورت عادی انجام میشود (A و B و C به معنای 2 است، D و E و F به معنای 3، و به همین ترتیب).

اما نکته جالب این است که وقتی در محیط پیامک هستید، میتوانید شماره مخاطب را به صورت حروفی وارد کنید (البته اگر شماره مخاطب مورد نظر شما با نام وی مطابقت داشته باشد).

مثلا فرض کنید میخواهید به شماره همراه موسسه موبایل همنام، یعنی 0912Hamrah1 پیامک بزنید. کافی است در قسمت شماره مخاطب، شماره را به صورت فوق یعنی 0912Hamrah1 وارد کنید، گوشی شما آن را به شماره معادلش یعنی 09124267241 تبدیل میکند. اکنون کافی است روی معادل عددی شماره اشاره کنید تا وارد باکس بالا شود و عمل ارسال را انجام دهید.

بیشتر گوشیهای کیبوردی (مانند بلک بری، نوکیا C3، و غیره) این امکان را دارند که در زمان شمارهگیری، اگر شماره را به صورت حروفی وارد کنید، آن را میشناسند (روی تصویر ذیل کلیک کنید).

نکته جالب دیگر در مورد گوشیهای سامسونگ گلکسی و دیگر گوشیهای هوشمند این است که هنگام جستجو در فهرست مخاطبان (Contacts)، اگر دکمه 2 را فشار دهید گوشی شما همه مخاطبانی را که نام آنها با حروف A و B و C آغاز میشود پیدا میکند، اگر دکمه 3 را فشار دهید مخاطبانی را که نام آنها با D یا E یا F آغاز میشود، و به همین ترتیب. با فشردن عدد متناظر با حرف دوم اسم، مخاطبان نشان داده شده محدودتر میشوند  و به همین ترتیب تا اینکه مخاطب مورد نظرتان پیدا شود. مثلا برای پیدا کردن مخاطبی به نام Ehsan کافی است اعداد 34726 را فشار دهید.

آیفون هم شمارههای حروفی را میشناسد

 

 

 

دعوت به همکاری

چگونه با گوشیهای کیبوردی شمارههای حروفی را بگیریم