تماس با ما

پرسشهای متداول

کاربرد شمارههای حروفی

سیمکارتهای موجود

صفحه اصلی

 

 

آیفون شمارههای حروفی را میشناسد!

فایل گیف یک دقیقهای ذیل، نحوه شمارهگیری یا ارسال پیامک به  شمارههای حروفی را برای گوشی اپل آیفون نشان میدهد.

نکته جالب این است که وقتی در محیط پیامک هستید، میتوانید شماره مخاطب را به صورت حروفی وارد کنید (البته اگر مخاطب مورد نظر شما شماره معادل کلمه مورد نظر را خریده باشد):

 

شمارهگیری حروفی با گوشی آیفون

حتی اگر پس از تایپ کردن شماره مخاطب به صورت حروفی در یک محیط متنی (مثل محیط پیامک، محیط تلگرام، و غیره) شماره حروفی را copy کنید و بعد آن را در قسمت شمارهگیری گوشی paste کنید، باز هم آیفون شماره را تشخیص میدهد و با فشردن دکمه تماس، شماره مورد نظر را میگیرد. امتحان کنید!

مثلا یکی از سطرهای ذیل را کپی کنید و در قسمت شمارهگیری گوشیتان الصاق کنید:

0912Farshad

0912Tarjome

0912Alizade

0919Vekalat

 

 

بیشتر گوشیهای کیبوردی (مانند بلک بری، نوکیا C3، و غیره) این امکان را دارند که در زمان شمارهگیری، اگر شماره را به صورت حروفی وارد کنید آن را میشناسند (روی گوشی بلک بری حاشیه سمت راست همین صفحه کلیک کنید).

نکته جالب دیگر در مورد آیفون و دیگر گوشیهای هوشمند این است که هنگام جستجو در فهرست مخاطبان (Contacts)، اگر دکمه 2 را فشار دهید گوشی شما همه مخاطبانی را که نام آنها با حروف A و B و C آغاز میشود پیدا میکند، اگر دکمه 3 را فشار دهید مخاطبانی را که نام آنها با D یا E یا F آغاز میشود، و به همین ترتیب. با فشردن عدد متناظر با حرف دوم اسم، مخاطبان نشان داده شده محدودتر میشوند  و به همین ترتیب تا اینکه مخاطب مورد نظرتان پیدا شود. مثلا برای پیدا کردن مخاطبی به نام Ehsan کافی است اعداد 34726 را فشار دهید.

 

بیشتر گوشیهای اندروید شمارههای
حروفی را می
شناسند

 

 

 

 

 

دعوت به همکاری

چگونه با گوشیهای کیبوردی شمارههای حروفی را بگیریم