تماس با ما

پرسشهای متداول

کاربرد شمارههای حروفی

سیمکارتهای موجود

صفحه اصلی

 

 

آیفون شمارههای حروفی را میشناسد!

صفحه شمارهگیر گوشی آیفون، صفحه استانداردی است که روی همه گوشیهای معمولی وجود دارد (به صورت مجازی) و شمارهگیری با آن به صورت عادی انجام میشود (A و B و C به معنای 2 است، D و E و F به معنای 3، و به همین ترتیب).

اما نکته جالب این است که وقتی در محیط پیامک هستید، میتوانید شماره مخاطب را به صورت حروفی وارد کنید (البته اگر شماره مخاطب مورد نظر شما حروفی باشد).

 

 

مثلا فرض کنید میخواهید به شماره همراه موسسه موبایل همنام، یعنی 0912Hamrah1 پیامک بزنید. کافی است در قسمت شماره مخاطب، شماره را به صورت فوق یعنی 0912Hamrah1 وارد کنید، گوشی شما آن را به شماره معادلش یعنی 09124267241 تبدیل میکند و عمل ارسال را انجام میدهد.

حتی اگر پس از تایپ کردن شماره مخاطب به صورت حروفی در محیط پیامک، شماره حروفی را copy کنید و بعد آن را در زمان شمارهگیری در قسمت شماره مخاطب paste کنید، باز هم آیفون شماره را تشخیص میدهد و با فشردن دکمه تماس، شماره مورد نظر را میگیرد. امتحان کنید!

بیشتر گوشیهای کیبوردی (مانند بلک بری، نوکیا C3، و غیره) این امکان را دارند که در زمان شمارهگیری، اگر شماره را به صورت حروفی وارد کنید آن را میشناسند (روی گوشی بلک بری حاشیه سمت راست همین صفحه کلیک کنید).

نکته جالب دیگر در مورد آیفون و دیگر گوشیهای هوشمند این است که هنگام جستجو در فهرست مخاطبان (Contacts)، اگر دکمه 2 را فشار دهید گوشی شما همه مخاطبانی را که نام آنها با حروف A و B و C آغاز میشود پیدا میکند، اگر دکمه 3 را فشار دهید مخاطبانی را که نام آنها با D یا E یا F آغاز میشود، و به همین ترتیب. با فشردن عدد متناظر با حرف دوم اسم، مخاطبان نشان داده شده محدودتر میشوند  و به همین ترتیب تا اینکه مخاطب مورد نظرتان پیدا شود. مثلا برای پیدا کردن مخاطبی به نام Ehsan کافی است اعداد 34726 را فشار دهید.

 

سامسونگ گلکسی شمارههای
حروفی را می
شناسد

 

 

 

 

دعوت به همکاری

چگونه با گوشیهای کیبوردی شمارههای حروفی را بگیریم